5651 İnternet Yasası Ve Zaman Mühürlü Loglama

2007 yılında kabul edilen “İnternet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi” hakkındaki 5651 numaralı kanun gereği, küçük veya büyük tüm işletmeler, geriye dönük 2 yıl boyunca tüm internet trafiklerini, yine kanunun belirtmiş olduğu teknoloji ve yöntemlerle kayıt altında tutmakla yükümlü kılınmışlardır.

Basit bir anlatımla, onlarca bilgisayarın bulunduğu bir ortamda, bir kullanıcının bilerek veya bilmeyerek yasalara aykırı bir paylaşımda bulunması ve bu paylaşımı yapan internet erişiminin tespit edilmesi durumunda, iş veren, bu paylaşımın hangi bilgisayardan yapıldığını ispat edemediği durumda suçlu ve sorumlu durumuna düşmektedir.

Bu kanuna uygun raporların alınmasını sağlamak amacı ile mutlak suretle bir firewall ve bu firewall ile entegre çalışabilen, yasanın ön gördüğü şekilde bir raporlama sunabilen çözümlere gerek duyulmaktadır.

5651 Sayılı Kanunun Ayrıntıları

 

Kayseri güvenlik duvarı, Kayseri firewall, 5651 internet yasası, Cyberoam Kayseri, Kayseri Cyberoam bayii, Cyberoam çözüm ortağı,cyberoam Kayseri destek, 

ANASAYFA

Kısa Yollar

Adres : İnönü Bulvarı Yılmaz İş Mrk. 40/5 KAYSERİ
Tel : (0352) 336 65 43
Tüm hakları Düzey Bilgisayar KAYSERİ Teknik Servis 'a aittir. 2014 ®
Kısa mesaj hizmeti, T.C. Bilgi Teknoloji Kurumu (BTK) dan işletmeci yetkisine sahip ŞAHİN HABERLEŞME VE İLETİŞİM HİZMETLERİ TİC. LTD. ŞTİ. ad ve hesabına sunulmaktadır.