Cyberoam İçerik ve Uygulama Filtreleme

İçerik & Uygulama Filtreleme
Firmalar kötü niyetli web siteleri üzerinden giren virüsler, Malware, kurtçuklar, Truvalılar, Spywarei vs nedeniyle büyük mali kayıplar ile karşı karşıyadır. Phishing, Pharming ve Spyware şifrelerin, kimliklerin çalınmasına ve diğer gizli bilgilerin kaybına yol açabilirler. Dahili kullanıcılar tarafından internette düşünmeden sörf yapılması firmada sadece verimlilik kayıplarına yol açmaz, aynı zamanda onları yasal sorumluluk ile ilgili olarak korumasız yapar. IM ve P2P gibi File-Sharing uygulamalarının kısıtlanmadan kullanımı ile multimedya indirmelerinin veri kaybı veya veri çalınması ile bant genişliğinin olumsuz yönde etkilenmesi riskleri vardır ve firma kaynaklarını boşuna sarf ederler.

Cyberoam Content & Application Filtering, Checkmark tarafından sertifikalandırılmış bir Abo hizmetidir. Anti virus ve anti Spyware Gateway (arabirimi), anti Spam Gateway (arabirimi), Intrusion Prevention sistemi (IPS) ve Firewall-VPN (SSL VPN & IPSec) gibi Cyberoam Gateway (arabirim) güvenlik çözümüne ilaveten Cyberoam firmaya Spyware, Pharming, Phishing, kötü niyetli site içerikleri ve birçoğuna ve bir çok daha fazlasına karşı Internet Content Filtering çözümü ile geniş kapsamlı koruma sunar. Filtre çözümü Cyberoam’ un internet içerikleri ile ilgili filtre çözümü eğitim bölgelerinde ve kütüphanelerde CIPA sertifikalandırılmasının sağlanmasında önemli bir rol oynar.

Kimlik Bazında Erişim "Kim Ne Yapıyor" Bilgisi

Cyberoam Content & Application Filtering konfigürasyon, erişim direktifleri konfigürasyonu gruplar, bölümler, altlık üstlük düzeyleri veya hatta ayrı ayrı kullanıcılara dayanılarak yapılabilecek şekilde yapılabilir. Bu sayede firmalar çeşitli direktifleri mali, pazarlama ve personel bölümlerinin iş profilleri yardımıyla veya eğitim kuruluşları için öğrencilerin, profesörlerin ve yönetim çalışanlarının akademik taleplerine dayanarak düzenleyebilirler.

Bu durum firma esnekliğini olumsuz yönde etkilemeden Cyberoam’ un bireysel güvenlik sunmasını sağlar. İnternet’ e erişim belli ayrı ayrı kullanıcı grupları için de günün belli saatlerinde veya belli haftalarda kontrol edilebilir. Ayrıca Cyberoam’ un Web-Filtering çözümü yardımıyla geçici internet erişimi kullanıma sunulabilir.
Cyberoam Dashboard, kullanıcı düzleminde ayrıntılı rapor düzenlenmesi ve veri transferi, kullanılan uygulamalar, ziyaret edilen siteler, arama motorları kullanım profilleri hakkında geniş kapsamlı raporlar ile birlikte internet erişimi hakkında tüm firmayı kapsayan bir genel bakış sunar. Firmalar böylece bant genişliği ile ilgili yüksek taleplerin olduğu firmanın kaynaklarını kötü niyetli kullanan ve firmayı yasal sorumluluğa maruz bırakan verimsiz sörf yapmaları ve indirmeleri kontrol edebilirler.

 

 

Kayseri güvenlik duvarı, Kayseri firewall, 5651 internet yasası, Cyberoam Kayseri, Kayseri Cyberoam bayii, Cyberoam çözüm ortağı,cyberoam Kayseri destek, 

ANASAYFA

Kısa Yollar

Adres : İnönü Bulvarı Yılmaz İş Mrk. 40/5 KAYSERİ
Tel : (0352) 336 65 43
Tüm hakları Düzey Bilgisayar KAYSERİ Teknik Servis 'a aittir. 2014 ®
Kısa mesaj hizmeti, T.C. Bilgi Teknoloji Kurumu (BTK) dan işletmeci yetkisine sahip ŞAHİN HABERLEŞME VE İLETİŞİM HİZMETLERİ TİC. LTD. ŞTİ. ad ve hesabına sunulmaktadır.