Cyberoam VPN (SSL VPN ve IPSec)

VPN (SSL VPN & IPSec)

Kurumlardan gittikçe artan oranda daha mobil ve açık konuma gelen iş dünyasında müşteri ve ortaklarına kurumsal iç iletişim ağları ve daha fazlasını açarken yol savaşçılarına ve işini evinden takip edenlere her yerden güvenli uzaktan erişim olanağı temin etmeleri istenmektedir. Ayrıca şubeler, uzak mekanlar ve merkez ofis arasında yüksek hızlı ve güvenli bağlantı talep edilmektedir.

Cyberoam, kurumların, atanmış bir VPN aracına kıyasla daha yüksek iş esnekliği temin ederken güvenli uzaktan erişim sağlamasını mümkün kılan ödüllü Kimlik-tabanlı UTM araçları üzerinde hem SSL, hem de IPSec VPN çözüm seçeneklerini sunmaktadır. VPNC-onaylı Cyberoam VPN’ler kurumlara iş kolaylığı sağlayacak biçimde üçüncü taraf VPN’lerin çoğuyla iletişim sağlayabilmektedir.

    SSL VPN

Cyberoam UTM’nin SSL VPN aracı web-tabanlı ve istemci-tabanlı uzaktan erişim sunmaktadır. VPN istemcilerinin münferit cihazlar üzerine kurulması ihtiyacını gidermek suretiyle, yol savaşçılarına ve işini evden takip edenlere olduğu gibi ev, müşteri ağları, kamuya açık büfeler, kablosuz internet erişimi olan bölgeler (hotspots) dahil olmak üzere birçok mekandan ve laptoplar, mobil cihazlar ve internet kafelerdeki masa üstü gibi çeşitli araçlardan kurumsal ağa erişim sağlayan ortaklara ve müşterilere de Her Yerde-Her Cihaz güvenli uzaktan erişim sunmaktadır.

     IPSec VPN

Cyberoam IPSec VPN client kurumlara kurumsal ağlar ile şubeler ve uzak mekanlar arasında güvenli uzaktan erişim yaratabilme olanağı veren güvenli ve şifreli tüneller sunmaktadır. Benzersiz VPN güvenlik duvarı performansı ve şirket kaynaklarına kolay ve güvenli erişim özellikleriyle pahalı kiralık hatlara nazaran son derece uygun maliyetli bir çözüm olarak ortaya çıkmaktadır. Cyberoam VPN, IPSec’e ilaveten L2TP ve PPTP bağlantılarını desteklemekte ve yol savaşçısı, Net-to-Net (Ağdan Ağa), veya Host-to-Host VPN bağlantıları kurabilmektedir.

Cyberoam IPSec VPN client, DES, 3DES, AES vasıtasıyla güçlü ağ kimlik denetimi ve şifrelemeye sahip tam IPSec ve IKE desteği sağlamaktadır.

Cyberoam VPN, IPSec ve L2TP bağlantıları için çoklu ISP ağ geçitleri boyunca sürekli VPN bağlantısına sahip şirketler şartıyla VPN bağlantısında otomatik failover sağlamaktadır. Net-to-Net ve Host-to-Host bağlantısı kullanan şubeler ve yol savaşçıları mevcut WAN linki çalışmadığında işin devamlılığını ve çalışanların mobilitesini temin eden ikincil bir ağ geçidine alternatif bir VPN bağlantısı kurabilir.

      IP Sec VPN - Tam Tünel Desteği

Şube İnternet trafiği artık Cyberoam IPSec VPN ile tek bir ağ geçidi vasıtasıyla yönlendirilebilir ve böylece kurumların merkez ofis ağ geçidi yoluyla tek veya çoklu şube İnternet trafiğini yönlendirmesi sağlanabilir.

    Tehditsiz Tünelleme Teknolojisi(TFT)

Cyberoam’s Tehditsiz Tünelleme Teknolojisi (TFT), malware (kötü amaçlı yazılım) ve izinsiz girişler için IPSec, L2TP ve PPTP VPN trafiğini taramakta ve bu şekilde şirket kaynaklarının uzak kullanıcıların cihazları üzerinde taşınabilen tehditlerden korunabilmesini temin etmektedir. Bu nedenle, Cyberoam VPN uzak kullanıcı cihazının güvenlik durumuna bakılmaksızın yalnızca güvenli uzaktan erişim sağlamakla kalmamakta, ayrıca ağı bu kullanıcılara açarken kurumsal ağ güvenliğini de temin etmektedir.

          Başlıca Faydalar – IPSec VPN
 

       IPSec, L2TP, PPTP’yi destekler
       Bağlantı Failover
       Yol Savaşçısı, Net-to-Net,  Host-to-Host VPN
       Tehditsiz Tünelleme Teknolojisi (TFT)
       VPNC Onaylı

 

Kayseri güvenlik duvarı, Kayseri firewall, 5651 internet yasası, Cyberoam Kayseri, Kayseri Cyberoam bayii, Cyberoam çözüm ortağı,cyberoam Kayseri destek, 

ANASAYFA

Kısa Yollar

Adres : İnönü Bulvarı Yılmaz İş Mrk. 40/5 KAYSERİ
Tel : (0352) 336 65 43
Tüm hakları Düzey Bilgisayar KAYSERİ Teknik Servis 'a aittir. 2014 ®
Kısa mesaj hizmeti, T.C. Bilgi Teknoloji Kurumu (BTK) dan işletmeci yetkisine sahip ŞAHİN HABERLEŞME VE İLETİŞİM HİZMETLERİ TİC. LTD. ŞTİ. ad ve hesabına sunulmaktadır.